Gönüllü Kafe Eğitimleri

AGT ailesinde gönüllü olabilmek için üç gün süren bu eğitimlerden yalnızca bir tanesine katılmak gerekmektedir. Eğitimlerimiz kontenjanlı olduğu için önceden açtığımız stantlara gelerek veya online kayıt linkini doldurarak kayıt yaptırabilirsiniz. Tarih ve yer gibi duyular için internet sitemizi veya sosyal medya hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Anıtkabir Ziyareti

10 Kasım haftasına yakın bir tarihte, Atatürk’ü anmak amacıyla kardeşlerimiz ve gönüllülerimiz ile Anıtkabir ziyaretine gidiyoruz. Aslanlı Yol, Zafer Kulesi, Barış Kulesi, Cumhuriyet Kulesi, 23 Nisan Kulesi, Misak-ı Milli Kulesi ve İnkılâp Kulesi’ni gezdikten sonra Atatürk’ün lahdine giderek saygılarımızı sunuyoruz. Daha sonra Anıtkabir Atatürk ve Kurtuluş Savaşı Müzesi’ni gezerek gezimizi sonlandırıyoruz.

Müze Gezileri

Kardeşlerimizin kültürel gelişimlerine katkı sağlamak için her sene çeşitli içeriklere sahip müzelere geziler düzenliyor, kardeşlerimizle beraber biz de müzelerin büyüsüne kapılıyoruz! Geçmişten günümüze hem kültürel değişimlere hem de bilimsel ve teknolojik gelişmelere hep birlikte tanıklık ediyoruz.

AGT 101

Ankara Gönüllü Takımı’nın içeriği/iç yapısı hakkında bilgilendirme yapmak ve gönüllülerimizden gelen öneri ve istekleri almak için düzenlenmektedir. Katılım sadece Ankara Gönüllü Takımı gönüllülerine açıktır.

AGT Kermesi

Dönem içinde gönüllülerimizle el ele vererek çeşit çeşit yemekler hazırlayıp ODTÜ kampüsünde kermes standı açıyoruz. Buradan elde edilen gelirler, projemizin ufak tefek ihtiyaçlarının giderilmesini sağlıyor.

Seminer

Ankara Gönüllü Takımı olarak evlerine konuk olduğumuz kardeşlerimizle olan iletişimimizde dikkat etmemiz gerekenleri, onlara nasıl davranmamız gerektiğini öğrenmek ve farkında olmadığımız şeylerin farkına varmak için hep birlikte seminerlerde buluşuyoruz.

Kardeşlerden Yansımalar Fotoğraf Sergisi

Kardeşlerimiz dönem boyunca fotoğraf çekip yeteneklerinin farkına varıyorlar. Ortaya koydukları bu güzel eserler de Çankaya ve Yenimahalle Belediyelerinin bize sağladığı sergi salonlarında veya ODTÜ Mezunları Derneği’nde bir hafta boyunca sergilenirken, sergiyi inceleyenler kardeşlerimizin bakış açısından yaşadığımız çevreyi yeniden inceleme fırsatı yakalıyorlar!

Çocuk Şenliği

23  Nisan haftasına yakın bir tarihte bütün gönüllülerimiz, kardeşlerimiz ve onların aileleri ODTÜ Devrim Stadyumu’nda veya ODTÜ Mezunları Derneği Vişnelik Tesisi’nde 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı doyasıya kutlamak için bir araya geliyor! Tüm gün boyu süren bu şenlikte kardeşlerimiz hem onlar için hazırladığımız yüz ve parmak boyama, bileklik yapma, origami ve bilim masası gibi birçok masayı geziyor hem de unutulmaya yüz tutmuş sokak oyunlarını oynuyor. Tüm bunların yanı sıra bu etkinlikte bizlere destek veren ODTÜ topluluklarının kardeşlerimiz için hazırladığı gösterilerle eğlenceli bir gün geçiriyorlar.

Eymir Doğa Gezisi Etkinliği

Kardeşlerimize doğa sevgisini aşılamanın çok önemli olduğunu düşünüyoruz ve bu yüzden her sene bu alanda çalışmaları olan derneklerin de yardımıyla Eymir’e bir gezi düzenliyoruz. Eymir’de kardeşlerimiz çevrelerini daha dikkatli gözlerle inceliyorlar ve hiç fark etmedikleri güzellikleri fark ediyorlar.

Piknik

Dönem boyunca evlerine misafir olduğumuz ailelerimizle projemizin son haftasında piknik yapıyoruz. Mahalledeki tüm kardeşlerimiz, gönüllülerimiz ve kardeşlerimizin ailelerinin katıldığı bu etkinlikle kardeşlerimizle oyunlar oynuyoruz ve yine doyasıya eğleniyoruz. Ailelerimizin bizlere hazırladığı birbirinden lezzetli yemekler eşliğinde hep beraber sohbet ediyoruz. Daha sonra kardeşlerimizle ve aileleriyle vedalaşarak projemizi bir dönem için daha bitirmiş oluyoruz.

Sinema Etkinliği

ODTÜ’deki U3 amfisini veya ODTÜ Mezunları Derneği’nin salonunu, kardeşlerimize sinema havası yaşatcak şekilde düzenliyoruz ve onların gelişime katkıda bulunabileceğini düşündüğümüz filmleri kardeşler ve gönüllüler olarak beraberce izliyoruz!

Mangal

Yepyeni aileler, kardeşler ve dostluklar kazandığımız güzel bir yılın ardından hep beraber geçirdiğimiz bu uzun döneme yine hep beraber veda ediyoruz.

Dönem Sonu Değerlendirme Toplantıları

Her dönem bir önceki dönemin daha da üstüne koyarak kardeşlerimize daha fazla dokunabilmek için gönüllülerimizin katılımıyla ardımızda bıraktığımız dönemi değerlendiriyoruz.

Yaz Kampı

Okullar kapandıktan sonra da kardeşlerimizden kopmuyoruz. Her yaz gerçekleştirdiğimiz yaz kampı ile kardeşlerimiz belki de hayatlarında ilk kez Ankara’dan uzaklaşarak tatile çıkıyor, ilk kez denize giriyorlar. Denizin tadını çıkarmanın yanı sıra gün boyu yapılan aktivitelerle de kendilerini geliştiriyor, eğlenirken öğrenmenin tadını çıkarıyorlar!

Geleneksel AGT Eymir Şenliği

Yazın hem birbirimizi unutmadığımızı göstermek hem de biraz daha kaynaşabilmek için gönüllülerimizle Eymir’e gidiyoruz. Yazın bunaltıcı sıcağını göl kenarında oturarak giderip, sürpriz aktiviteler ve çeşitli ödüllerle doyasıya eğleniyoruz.

Havuz Etkinliği

Her yaz kardeşlerimizin en azından su korkularını yenmeleri adına onları ODTÜ Mezunları Derneği’nin havuzuna getiriyor, Ankara’nın bunaltıcı sıcaklarında biraz da olsa serinlemelerine katkıda bulunuyoruz.